V društvu Mlada akademija smo v zadnjih nekaj letih okrepili in diverzificirali svoje dejavnosti, še tesneje pa smo se tudi povezali z našim krovnim združenjem Eurodoc. Da bi še naprej delovali tako uspešno kot do sedaj, potrebujemo nekaj dodatnih parov rok. Vabljeni ste tako doktorski študentje in študentke kot raziskovalci in raziskovalke do 12 let po doktoratu z vseh raziskovalnih ved in področij, še posebej pa s področij družboslovja in humanistike.

Gre za prostovoljno delo, ki se opravlja brez plačila. Kandidate in kandidatke bomo postopno uvedli v tekoče projekte društva, najbolj motivirane pa tudi spodbudili, da se priključijo mednarodnim aktivnostim združenja Eurodoc ter kandidirajo na volitvah za mesto v upravnem odboru društva.

Kaj potrebujemo?

• Zagnano ekipo, ki bo prihodnje leto izvedla izbor nagrade Mentor leta
  • Upravljanje društvene spletne strani, socialnih omrežij (Facebook, Twitter, LinkedIn) in e-novičnika (Mailchimp)
  • Upravljanje društvenega YouTube kanala
  • Sodelovanje pri nacionalnih aktivnostih Mlade akademije na področju mentorstva, duševnega zdravja, zaposlovanja in kariernega razvoja, vrednotenja raziskovalne dejavnosti in odprte znanosti
  • Sodelovanje v Eurodocovi delovni skupini za mobilnost
  • Sodelovanje v Eurodocovi delovni skupini za zaposlovanje in karierni razvoj, predvsem na področju prekarnosti podoktorandov ter mentorstva

Kaj pričakujemo?

• Motiviranost za pridobivanje novih izkušenj in učenje novih veščin
  • Samoiniciativnost, doslednost in natančnost
  • Zanimanje za visokošolsko in raziskovalno problematiko
  • Pripravljenost na mednarodno sodelovanje
  • Pripravljenost kandidirati za mesto v upravnem odboru društva

Kaj nudimo?

• Pridobivanje novih izkušenj in kompetenc, ki jih lahko vključite v življenjepis
  • Sodelovanje pri soustvarjanju slovenske raziskovalne in visokošolske politike
  • Možnost udejstvovanja v delovnih skupinah Eurodoc
  • Sproščeno in pozitivno vzdušje v raznoliki in interdisciplinarni ekipi

Če vas zanima sodelovanje, se nam oglasite na e-mail info@mladaakademija.si. Povabili vas bomo na enega naših rednih sestankov, kjer boste spoznali aktivno ekipo in se seznanili s tem, kako se lahko vključite v naše tekoče projekte.